Dwuślimakowe wyciskarki do soków

To bardzo ciekawa alternatywa dla wyciskarek opierających się na jednym wałku ślimakowym. Również są one wolnoobrotowe, a więc sok, który powstaje, nie napowietrza się, a także nie emitują ciepła – tym samym nie traci swoich walorów – enzymów, witamin, soli mineralnych i innych cennych substancji odżywczych.

Jak nazwa wskazuje, dwuślimakowe wyciskarki posiadają dwa wałki ślimakowe o dokładnie takiej samej budowie. Są one ustawione względem siebie równolegle, ale jednocześnie zazębiają się ze sobą. Tym samym sposób pozyskiwania soku jest nieco inny niż w przypadku urządzenia jednoślimakowego. Tu miąższ miażdżony jest przez ocierające się o siebie wałki ślimakowe. Tak wydobyty sok jest filtrowany z włókien i resztek miąższu, a następnie odprowadzany do podstawionego pojemnika – suchy miąższ jest natomiast usuwany automatycznie do specjalnego zbiornika zewnętrznego.

Konstrukcja dwuślimakowa okazuje się najbardziej efektywnym i wydajnym sposobem pozyskiwania soku. Może ona przetwarzać każdy rodzaj warzyw i owoców, w tym warzywa liściaste, cytrusy, owoce jagodowe i zioła. Jeśli masz ochotę na stosowanie zdrowotnej diety czy terapii, tak pozyskiwany sok na pewno okaże się idealnym rozwiązaniem. Szczególnie poleca się taką wyciskarkę w przypadku stosowania słynnej terapii dr. Gersona, która pomaga nawet w przypadku problemów nowotworowych.

Jeśli chcesz, możesz wybrać taki model wyciskarki dwuślimakowej, który posiada praktyczne opcje dodatkowe, takie jak mielenie, wykonywanie domowego makaronu czy też homogenizacja, dzięki której można tworzyć zdrowe i pyszne musy oraz przeciery – idealne nawet dla niemowląt.

Zalety wyciskarek jednoślimakowych:

  • dzięki temu urządzeniu można cieszyć się sokiem najwyższej jakości – bogatym w enzymy, witaminy, sole mineralne i inne cenne dla zdrowia i urody substancje odżywcze,

  • sok nie jest napowietrzony ani nagrzany, dzięki czemu dłużej zachowuje swoje wartości odżywcze – można go przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin,

  • można za jej pomocą wyciskać sok nie tylko ze standardowych warzyw i owoców, ale też z roślin liściastych (takich jak kapusta, szpinak, sałata czy natka pietruszki), owoców jagodowych, a nawet ziół,

  • żadne inne urządzenie nie jest w stanie uzyskać tak dużej ilości soku z zastosowanych surowców,

  • to najlepsze rozwiązanie do wykonywania soku w ramach stosowania różnego rodzaju diet zdrowotnych, w tym terapii dr. Gersona.

 

Wady wyciskarek jednoślimakowych:

  • system wolnoobrotowy oznacza mniejszą ilość obrotów wałków ślimakowych na minutę, co przekłada się na bardziej czasochłonne wykonywanie soku,

  • urządzenie może okazać się uciążliwe w czyszczeniu,

  • wyciskarki dwuślimakowe są trudniejsze w montażu, większe, a także cięższe niż wyciskarki jednoślimakowe czy sokowirówki.

Podziel się z innymi